Przedstawiamy Ci Berkey®

Skuteczne filtrowanie wody w domu

Berkey® to rodzina nowoczesnych, bardzo wydajnych i oszczędnych, ale przede wszystkim wyjątkowo skutecznych filtrów wody.

W porównaniu z innymi filtrami, systemy Berkey® zapewniają znacznie niższy koszt filtracji, większą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, oraz komfort wymiany filtrów raz na kilka lat.

Już od 20 lat filtry Berkey® cieszą się niesłabnącym powodzeniem u tysięcy rodzin na całym świecie, a łatwość posługiwania się nimi w połączeniu z potwierdzoną efektywnością w eliminowaniu związków chorobotwórczych zawartych w wodzie sprawia, że to właśnie po filtry Berkey® chętnie sięgają światowe organizacje pomocy humanitarnej.

Berkey® to połączenie designu, trwałości użytych materiałów, długiej żywotności filtrów i niespotykanej gdzie indziej skuteczności filtrowania wody - a także ekonomicznej jak nigdy dotąd metody filtracji.

Jak działają filtry Berkey®

Jak działają filtry Berkey

Pomimo nadzwyczaj skutecznego procesu filtracji, konstrukcja i zasada działania filtra Berkey® są bardzo proste, a jego złożenie nie wymaga narzędzi ani pomocy hydraulika.

Dzięki możliwości ustawienia go w niemal dowolnym miejscu oraz zastosowaniu kranika do poboru wody, Berkey® jest wygodny w użyciu, a jego obsługa wyjątkowo przyjazna dzieciom.

Filtr Berkey® można też łatwo przenieść i ustawić np. w ogrodzie przy grillu, a wyjeżdżając w podróż złożyć i zabrać ze sobą, by cieszyć się czystą, żywą wodą również na urlopie.

Stacjonarne filtry Berkey® posiadają dwie komory na wodę, wykonane z wysokiej jakości, polerowanej stali nierdzewnej AISI 304, które zwyczajnie ustawia się jedna na drugiej, kranik do pobierania wody i - w zależności od konfiguracji - 2 lub więcej tzw. elementów filtrujących.

Gdy zestaw jest gotowy do pracy, wystarczy wlać wodę do górnego zbiornika, a zacznie ona przesączać się przez mikroskopijnej wielkości pory elementów filtrujących i spływać do komory dolnej, skąd czystą już wodę wygodnie pobrać można za pomocą poręcznego kranika.

Filtry Berkey® do pracy nie wymagają prądu ani przyłączenia do sieci wodociągowej.

Dla systemów Berkey® dostępne są specjalne filtry Berkey PF-2™, służące dodatkowej ochronie przeciwko coraz powszechniej występującym w wodzie fluorkom i związkom arsenu, szeroki wybór kraników, a także użyteczne na co dzień akcesoria.

Poznaj tajemnicę Berkey®

Elementy filtrujące Black Berkey

Elementy Black Berkey® to niezwykle skuteczne i wydajne filtry, będące niejako sercem każdego systemu Berkey®. Po umieszczeniu ich w górnej komorze i wlaniu do niej nieoczyszczonej wody, nawet o bardzo złej jakości, dzięki grawitacji, filtracja rozpoczyna się samoczynnie, a woda z komory górnej przesącza się przez mikroskopijne pory wielowarstwowych, czarnych filtrów, do komory dolnej. Z dolnej komory, wolna od zanieczyszczeń, jednak nie pozbawiona ważnych dla zdrowia elektrolitów woda, może być teraz łatwo pobrana za pomocą poręcznego kranika.

Wyjątkowa konstrukcja czarnych filtrów Black Berkey® i użycie opatentowanych materiałów, pozwala na przefiltrowanie za pomocą zaledwie dwóch takich filtrów nawet do 22 700 litrów wody, bez konieczności ich wymiany na nowe, co jest niekwestionowanym rekordem pośród wkładów filtrujących, filtrów wody i urządzeń filtrujących domowego użytku ogólnie. W większości modeli Berkey® możliwe jest jednoczesne zastosowanie większej ilości elementów filtrujących, co odpowiednio zwiększa wydajność systemu.

Elementy filtrujące Black Berkey® potrafią skutecznie filtrować nie tylko wstępnie oczyszczoną wodę kranową. Zmienią w klarowną, zdrową wodę pitną również wodę ze stawu, jeziora, deszczówkę. W połączeniu z filtrami PF-2™ Anty Fluor/Arsen zapewniają one maksymalną możliwą ochronę.

Pomimo, iż powszechnie używane jest określenie „filtry”, elementy filtrujące Black Berkey®, jako jedne z nielicznych na rynku, sklasyfikowane zostały jako puryfikatory wody (ang.: water purifiers; od: pure - czysty), ponieważ usuwają z wody do 99,9999% patogennych bakterii i do 99,999% wirusów, co znacznie przekracza standardy przewidziane dla zwykłych filtrów do wody.
Czytaj kolejny artykuł: Tajemnica filtrów Berkey® lub Przejdź do Sklepu