Urządzenie do filtracji wody Royal Berkey

Dystrybutor filtrujący wodę klasy Premium. Royal Berkey®

Pośród wolnostojących systemów filtrujących nie bez powodu Royal Berkey® nosi szlacheckie miano. Skuteczność i trwałość z której słynie nigdy nie zawodzą.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny

3 600 zł

-999 zł

4 599 zł

Możesz ulepszyć ten system w promocyjnej cenie

Opis

Pojemność dolnej komory12,3 l
Wysokość/średnica60cm / 24cm
Zalecana ilość domowników3-6

Więcej informacji

Urządzenie do filtrowania wody


Opis produktu

Filtr do wody Royal Berkey® to idealny wybór do domu dla par oraz rodzin z dziećmi, a także do biur, kancelarii czy gabinetów. Dzięki większej niż w systemie Big Berkey® komorze na przefiltrowaną wodę o pojemności 12,3 l potrafi on z powodzeniem zaspokoić codzienne zapotrzebowanie na wodę pitną dla 3-6 osób.

Ze względu na większe niż Travel Berkey® i Big Berkey® rozmiary, Royal Berkey® znajdzie zastosowanie głównie jako filtr stacjonarny.

Elementy filtrujące filtra Royal Berkey® charakteryzują się dużą trwałością, wydajnością oraz potwierdzoną przez liczne badania i testy skutecznością, oraz, co bardzo ważne, nie tracą swych właściwości wraz z upływem czasu. Tym samym ich wymiana konieczna jest dopiero wtedy, gdy przefiltrowana zostanie graniczna dla nich ilość wody, nie zaś bezwarunkowo po upływie miesiąca czy roku.


Przy średnim zapotrzebowaniu na jeden zbiornik wody dziennie (12,3 l), Royal Berkey® z 2 elementami Black Berkey® jest w stanie zapewnić czystą wodę bez konieczności wymiany elementów filtrujących przez ponad 5 lat!


Royal Berkey® z dwoma elementami filtrującymi Black Berkey® pozwala na uzyskanie do 22 700 litrów czystej wody pitnej - bez konieczności wymiany filtrów na nowe (!). Rozbudowa systemu do 4 elementów filtrujących pozwala na przefiltrowanie do 45 400 l wody. Biorąc pod uwagę cenę zestawu daje to koszt ok. 6,5 gr./litr. Po wymianie elementów filtrujących na nowe, koszt uzyskania 1 litra wody pitnej to zaledwie 3 grosze za litr.

Filtr Royal Berkey® usuwa m.in. wirusy, bakterie chorobotwórcze, zawarte w wodzie farmaceutyki, cysty i pasożyty oraz adsorbuje szkodliwe substancje chemiczne, takie jak herbicydy, pestycydy, rozpuszczalniki organiczne, radon 222, chrom 6-wartościowy, trihalogenometany i wiele, wiele innych coraz powszechniej występujących w wodzie zanieczyszczeń. Usuwa on też całkowicie, lub redukuje do ilości często nie wykrywalnych przez laboratoria zawarte w wodzie azotany, szkodliwe dla zdrowia minerały nieorganiczne i metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć, a także zły kolor, smak i zapach wody.


System Royal Berkey® w skrócie / Porównanie wersji

 • Idealnie nadaje się dla małych i średnich rodzin, biur, kancelarii, gabinetów etc.
 • Jest dostępny w konfiguracjach z 2 i 4 elementami filtrującymi Black Berkey®.
 • Komory systemu oraz jego pokrywa wykonane są z wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej AISI 304
 • Wyposażony w zbiornik do magazynowania wody o pojemności 12,3 litra
 • Górna komora po odwróceniu wpasowuje się w komorę dolną i przy transporcie system mierzy tylko 39 cm
 • Najbardziej odpowiedni do codziennego użytku dla 2-6 osób
 • Wydajność filtrowania:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 22 700 litrów
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 45 400 litrów
 • Prędkość filtrowania*:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 15,1 litrów na godzinę
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 30,3 litrów na godzinę
 • W dolnej komorze można zainstalować odpowiednio 2 lub 4 dodatkowe filtry Berkey PF-2™ Anty-Fluor/-Arsen

* Prędkość filtrowania obliczona przy górnej komorze systemu Royal Berkey® wypełnionej po brzeg. Natężenie przepływu maleje wraz ze spadkiem poziomu wody w górnej komorze.


Zawartość zestawu Royal Berkey®

 • Obudowa Royal Berkey® (górna i dolna komora oraz pokrywa z polerowanej stali nierdzewnej AISI 304 + uchwyt pokrywy wraz z podkładką i śrubką)
 • 2 lub 4 elementy filtrujące Black Berkey® - zgodnie z wybraną konfiguracją
 • Kranik - zgodnie z wybraną konfiguracją: standardowy, ze stali nierdzewnej lub ze wskaźnikiem poziomu wody
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancja w języku polskim realizowana w Polsce

Do systemów Royal Berkey® w konfiguracji z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 2 zatyczki wolnych otworów górnej komory.
Zestaw Royal Berkey® w konfiguracji z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® nie wymaga / nie zawiera zatyczek.
Zatyczki wolnych otworów są również do nabycia osobno, w dziale AKCESORIA BERKEY.


Faktury wysyłane są drogą elektroniczną w terminie 7 dni od momentu realizacji zamówienia.


Komory ze stali nierdzewnej systemu Royal Berkey® zostały wyprodukowane w USA z części wykonanych w USA oraz importowanych.
Elementy filtrujące Black Berkey® zostały w całości wyprodukowane w USA.

Opinie

Oceń 
2020-09-20

Po roku użytkowania

Od roku intensywnie (5 osobowa rodzina) używamy urządzenie Royal. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości wody i z niezawodności sprzętu. Filtry jak i pojemniki myjemy raz na kilka miesięcy i mimo wysokiej ceny polecamy Royala znajomym

  Oceń 
  2018-07-23

  Royal Berkey- najlepsza inwestycja w zdrowie

  Używamy filtra Royal od kilku miesięcy i stwierdzamy, że to była jedna z najlepszych inwestycji w zdrowie nasze i naszych dzieci. Woda smakuje fantastycznie, a jej temperatura jest odpowiednia. Dzięki kranikowi nasz 4-latek sam chętnie się obsługuje i nawet więcej pije wody. Zdecydowanie polecam zakup, bo filtr wart jest swojej ceny.

  • 1 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
  Oceń 
  2018-02-14

  Iga

  Royal sprawdza się dla naszej rodzinki /3osoby/ doskonale. Wyraźnie zauważalna jest zmiana smaku, zapachu i tekstury. Wygoda użycia, łatwość montażu, możliwość zabrania zestawu ze sobą w podróż sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla dbających o swoje zdrowie w każdych okolicznościach osób i całych rodzin.

  • 1 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
  Napisz opinię
  Urządzenie do filtracji wody Royal Berkey

  Urządzenie do filtracji wody Royal Berkey

  Dystrybutor filtrujący wodę klasy Premium. Royal Berkey®

  Pośród wolnostojących systemów filtrujących nie bez powodu Royal Berkey® nosi szlacheckie miano. Skuteczność i trwałość z której słynie nigdy nie zawodzą.

  Produkty powiązane