System do filtrowania wody Big Berkey

Uniwersalny filtr wody z 2-letnią gwarancją na filtry. Oto Big Berkey®

To wyjątkowe urządzenie gwarantuje nie tylko komfort i niespotykaną skuteczność domowej filtracji - wkłady filtrujące wymienisz w nim dopiero za kilka lat!

Więcej szczegółów

3 330 zł

-999 zł

4 329 zł

Możesz ulepszyć ten system w promocyjnej cenie

 • 2x Black Berkey
 • 4x Black Berkey
 • standardowy
 • ze stali nierdzewnej
 • brak
 • Podstawa ze stali nierdzewnej
 • Zestaw do udrażniania filtrów
 • Podstawa i zestaw do udrażniania
 • brak
 • Butelka filtrująca Sport Berkey

Opis

Pojemność dolnej komory 8,5 l
Wysokość/średnica 50cm / 21cm
Zalecana ilość domowników 2-4

Więcej informacji


Opis produktu

Grawitacyjny filtr wody Big Berkey® to idealny wybór do domu dla małych i średnich rodzin, rodzin z dzieckiem, dla par, singli czy studentów a także do biura.

Big Berkey® dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzi się również u osób spędzających czas na wyjazdach organizowanych na wolnym powietrzu, w terenie, podróżujących z przyczepą kempingową, a także wszędzie tam, gdzie dostęp do wody pitnej jest utrudniony lub niemożliwy.

Sercem systemów Berkey® są elementy filtrujące Black Berkey®. Dzięki użytym do ich produkcji materiałom i zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w której są wykonane, elementy filtrujące Black Berkey® charakteryzują się dużą trwałością, wydajnością oraz potwierdzoną przez liczne badania i testy skutecznością, oraz, co bardzo ważne, nie tracą swych właściwości wraz z upływem czasu. Tym samym ich wymiana konieczna jest dopiero wtedy, gdy przefiltrowana zostanie graniczna dla nich ilość wody, nie zaś bezwarunkowo po upływie miesiąca czy roku.


Przy średnim zapotrzebowaniu na jeden zbiornik wody dziennie (8,5 l), Big Berkey® z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® jest w stanie zapewnić czystą wodę bez konieczności wymiany elementów filtrujących przez ponad 7 lat!


Big Berkey® z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® pozwala na uzyskanie do 22 700 litrów czystej wody pitnej - bez konieczności wymiany filtrów na nowe. Biorąc pod uwagę cenę zestawu daje to koszt ok. 5 gr./litr. Po wymianie elementów filtrujących na nowe, koszt uzyskania 1 litra wody pitnej to zaledwie ok. 3 grosze za litr.

Dzięki elementom filtrującym Black Berkey® dołączonym do zestawu Big Berkey®, z wody usuwane są m.in. wirusy, bakterie chorobotwórcze, zawarte w wodzie farmaceutyki, cysty i pasożyty oraz adsorbuje szkodliwe substancje chemiczne, takie jak herbicydy, pestycydy, rozpuszczalniki organiczne, radon 222, chrom 6-wartościowy, trihalogenometany i wiele, wiele innych coraz powszechniej występujących w wodzie zanieczyszczeń. Jego filtry usuwają również całkowicie, lub redukują do ilości często nie wykrywalnych przez laboratoria zawarte w wodzie azotany, szkodliwe dla zdrowia minerały nieorganiczne i metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć. Usuwane są też oczywiście zły kolor, smak i zapach wody.

Filtr Big Berkey® jest tak efektywny, że można za jego pomocą odfiltrować z wody czerwony barwnik spożywczy, bez usuwania z niej niezbędnych organizmowi minerałów. Biorąc pod uwagę ten fakt, w połączeniu z uzyskiwaną jakością przefiltrowanej wody i prędkością jej filtrowania, innym systemom grawitacyjnego filtrowania wody trudno jest równać się z tą wydajnością.


Big Berkey® w skrócie + porównanie wersji

 • Idealnie nadaje się dla małych i średnich rodzin, par, do akademików, biur, kancelarii, gabinetów etc. oraz w podróży
 • Jest dostępny w konfiguracjach z 2 i 4 elementami filtrującymi Black Berkey®.
 • Komory systemu oraz jego pokrywa wykonane są z wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej AISI 304
 • Wyposażony w zbiornik do magazynowania wody o pojemności 8,5 litra
 • Górna komora po odwróceniu wpasowuje się w komorę dolną i przy transporcie system mierzy tylko 34 cm
 • Najbardziej odpowiedni do codziennego użytku dla 1-4 osób
 • Wydajność filtrowania:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 22 700 litrów
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 45 400 litrów
 • Prędkość filtrowania*:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 13,3 litrów na godzinę
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 26,5 litrów na godzinę
 • W dolnej komorze można zainstalować odpowiednio 2 lub 4 dodatkowe filtry Berkey PF-2™ Anty-Fluor/-Arsen

* Prędkość filtrowania obliczona przy górnej komorze systemu Big Berkey® wypełnionej po brzeg. Natężenie przepływu maleje wraz ze spadkiem poziomu wody w górnej komorze.


Każdy zestaw Big Berkey® zawiera

 • Obudowę Big Berkey® (górna i dolna komora oraz pokrywa z polerowanej stali nierdzewnej AISI 304 + uchwyt pokrywy wraz z podkładką i śrubką)
 • Elementy filtrujące Black Berkey® - w ilości zgodnie z wybraną konfiguracją
 • Kranik zgodnie z wybraną konfiguracją: standardowy, ze stali nierdzewnej lub ze wskaźnikiem poziomu wody
 • Instrukcję montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancję w języku polskim realizowaną w Polsce

Do systemów Big Berkey® w konfiguracji z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 2 zatyczki wolnych otworów górnej komory.

Faktura wystawiana oraz wysyłana jest drogą elektroniczną do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano płatności za zamówienie.


Komory ze stali nierdzewnej systemu Big Berkey® zostały wyprodukowane w USA z części wykonanych w USA oraz importowanych. Elementy filtrujące Black Berkey® zostały w całości wyprodukowane w USA.

Opinie

Oceń 
2021-05-06

Polecam filtry.

Okazuje się, że można rozmawiać o smaku wody. Przy udziale filtrów Berkey jest on świetny, co przy innych filtrach nie zawsze się sprawdzało. Cała nasza rodzina zaczęła pić dużo więcej wody niż wcześniej. Łatwiej i chętniej po nią sięgamy, mając świadomość tego, co oferuje się społeczeństwu w kranach lub w butelkach plastikowych. Warto poszerzać swą wiedzę i działać dla zdrowia.

 • 1 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
Oceń 
2019-07-08

Ekologicznie i ekonomicznie!

Filtry Berkey idealnie wpisują się w filozofię zero waste. To właśnie ilość wyrzucanych co miesiąc plastikowych butelek skłoniła mnie do poszukania alternatywy. Woda z Berkey smakuje naprawdę pysznie a do tego jest zdrowa! Nie bez znaczenia jest fakt wykonania filtra ze stali, a nie plastiku. Cena filtra może wydawać się duża aczkolwiek dzięki długiej żywotności wkładów koszty amortyzują się. No i nie trzeba biec do sklepu „bo właśnie skończyła się woda”. Naprawdę Berkey to super opcja dla całej rodziny!

 • 2 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
Oceń 
2019-06-19

Świetny filtr, pyszna woda!

Niedługo minie rok odkąd kupiłam zestaw filtrów Berkey - po wielu miesiącach testów mogę śmiało je polecić. Przede wszystkim woda smakuje naprawdę bardzo dobrze - jest aksamitna w smaku, delikatna. Zestaw Big idealnie pasuje do mojej pięcioosobowej rodziny - a system kranika umożliwia moim dzieciom samodzielne nalewanie wody kiedy tylko potrzebują. Filtry Berkey to idealne rozwiązanie dla każdego kto dba o nasze środowisko - my już w ogóle nie kupujemy wody w plastikowych butelkach - a przy naszych potrzebach ilości te były ogromne. Zakup mógłby się wydawać sporym jednorazowym wydatkiem - ale naprawdę warto!

 • 2 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
Oceń 
2018-07-11

Polecam !

Zestaw daje radę dla 3-osobowej rodziny. Odkąd zaczęliśmy używać Big Berkey nie kupujemy już wody mineralnej. Filtr doskonale radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami - woda jest bardzo czysta i wyśmienicie smakuje. Wystarczy go codziennie uzupełniać wodą by na drugi dzień mieć dostęp do zdrowej wody.

 • 2 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
Oceń 
2018-03-14

Kontynuacja dobrej passy.

Około dwóch miesięcy temu nabyłem filtr prysznicowy Berkey i jestem z niego niesamowicie zadowolony. Postanowiłem spróbować czegoś jeszcze skoro sytuacja z filtrem była taka dobra. Od około półtora tygodnia jestem posiadaczem zestawu Big Berkey wraz z filtrami PF-2 i tym razem spodziewałem się już dobrych wyników. Co prawda po tygodniu użytkowania nie jestem w stanie stuprocentowo wypowiedzieć się na ten temat, ale tyle wystarczyło mi, żeby utworzyć krótkie podsumowanie. W mojej miejscowości jakość wody z kranu jest po prostu straszna, a właściwie niezdatna do picia. Zmuszeni byliśmy kupować tylko butelkowaną wodę a wiadomo, że nawet ta butelkowana woda może nie zbytnio odstawać od tego co mamy w kranach. Postanowiłem zainwestować i kupić zestaw od Berkey. Po pierwsze jest to bardzo ładne urządzenie, które ciekawie wygląda i dodaje trochę uroku. Jest bardzo łatwe w obsłudze i każdy z naszych domowników szybko się do niego przyzwyczaił. Wystarczy raz dziennie zalać komorę i wystarcza nam to na cały dzień (a nawet dłużej). Bezpośrednio co do efektów - tych które się liczą; wreszcie możemy być niezależni od czystej wody. Nabrała ona smaku i aż chce się ją pić. Przez pierwsze dni niemalże od niej nie odchodziliśmy, cały czas delektując się (wreszcie!) czystą wodą. W tym momencie nie wyobrażam sobie powrotu do starych zwyczajów i taszczenia butelkowanej wody litrami do domu. Jest to oszczędne i bardzo logiczne rozwiązanie.
Filtr do wody w połączeniu z filtrem prysznicowym totalnie odmienił jakość mojego życia. Jestem ciekaw co jeszcze za korzyści z czasem przyniesie nam nasz Berkey!
GORĄCO POLECAM!!!

 • 2 użytkowników uznało tą opinię za pomocną

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię
System do filtrowania wody Big Berkey

System do filtrowania wody Big Berkey

Uniwersalny filtr wody z 2-letnią gwarancją na filtry. Oto Big Berkey®

To wyjątkowe urządzenie gwarantuje nie tylko komfort i niespotykaną skuteczność domowej filtracji - wkłady filtrujące wymienisz w nim dopiero za kilka lat!

Produkty powiązane