Dystrybutor filtrujący wodę Crown Berkey

Czysta, tania woda dla gastronomii. Poznaj Crown Berkey™

Dystrybutor grawitacyjny skutecznie filtrujący wodę w ilościach potrzebnych w gastronomii. Komora 22,7l. Filtracja do 98l/h. Wydajność filtrów do 90000l.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny

4 500 zł

-999 zł

5 499 zł

Możesz ulepszyć ten system w promocyjnej cenie

Opis

Pojemność dolnej komory22,7 l
Wysokość/średnica75cm / 28cm
Zalecana ilość domowników6-12

Więcej informacji


Opis produktu

Filtr wody Crown Berkey® to największy i najwydajniejszy z systemów Berkey®. Może być stosowany przez bardzo duże rodziny lub grupy i bardzo dużym dziennym zużyciem wody pitnej, jednak przede wszystkim znajdzie zastosowanie w restauracjach, stołówkach, poczekalniach, firmach z wieloma pracownikami, klinikach czy szpitalach. Dzięki bardzo pojemnej komorze na przefiltrowaną wodę o pojemności 22,7 litra potrafi on przy codziennym, regularnym użytkowaniu z powodzeniem zaspokoić zapotrzebowanie na wodę pitną dla 6-12 i więcej użytkowników

To niezwykle skuteczne urządzenie oczyszcza do postaci wyśmienitej jakościowo wody pitnej zarówno wodę z miejskiej sieci wodociągowej czy studni, jak i wodę surową, pochodzącą z takich źródeł jak jeziora, strumienie, stawy czy inne zbiorniki wody stojącej, deszczówkę, a nawet wodę ze zwykłej kałuży. Doskonale nadaje się do codziennego użytku domowego, jak również jako wyposażenie firm czy instytucji. Będzie też użyteczny wszędzie tam, gdzie prąd, ciśnienie wody lub zwykła woda pitna mogą być niedostępne.

Sercem systemów Berkey® są elementy filtrujące Black Berkey®. Dzięki użytym do ich produkcji materiałom i zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w której są wykonane, elementy filtrujące Black Berkey® charakteryzują się dużą trwałością, wydajnością oraz potwierdzoną przez liczne badania i testy skutecznością, oraz, co bardzo ważne, nie tracą swych właściwości wraz z upływem czasu. Tym samym ich wymiana konieczna jest dopiero wtedy, gdy przefiltrowana zostanie graniczna dla nich ilość wody, nie zaś bezwarunkowo po upływie miesiąca czy roku.


Przy średnim zapotrzebowaniu na jeden zbiornik wody dziennie (22,7 l), Crown Berkey® z 2 elementami Black Berkey® jest w stanie zapewnić czystą wodę bez konieczności wymiany elementów filtrujących przez prawie 3 lata!


Filtr Crown Berkey® z dwoma elementami filtrującymi Black Berkey® pozwala na uzyskanie do 22 700 litrów czystej wody pitnej - bez konieczności wymiany filtrów na nowe. Rozbudowa systemu do 4 elementów filtrujących Black Berkey® pozwala na przefiltrowanie do 45 400, do 6 elementów - do 68 100 litrów wody, a w pełni skonfigurowany, z 8 elementami filtrującymi Black Berkey®, system ten jest w stanie przefiltrować ponad 90 000 litrów wody. Biorąc pod uwagę cenę zestawu daje to koszt od 5 do 7 gr./litr. Po wymianie elementów filtrujących na nowe, koszt uzyskania 1 litra wody pitnej to zaledwie 2,5 grosza za litr.

Wyposażony w elementy filtrujące Black Berkey®, system Crown Berkey® usuwa m.in. wirusy, bakterie chorobotwórcze, zawarte w wodzie farmaceutyki, cysty i pasożyty oraz adsorbuje szkodliwe substancje chemiczne, takie jak herbicydy, pestycydy, rozpuszczalniki organiczne, radon 222, chrom 6-wartościowy, trihalogenometany i wiele, wiele innych coraz powszechniej występujących w wodzie zanieczyszczeń. Usuwa on również całkowicie, lub redukuje do ilości często nie wykrywalnych przez laboratoria zawarte w wodzie azotany, szkodliwe dla zdrowia minerały nieorganiczne i metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć, jak również zły kolor, smak i zapach wody.


Przy prędkości filtrowania wody do 24,6 l/h Crown Berkey® z zaledwie 2 elementami Black Berkey® może przefiltrować prawie 600 litrów wody na dobę!


Filtr Crown Berkey® jest tak efektywny, że można za jego pomocą odfiltrować z wody czerwony barwnik spożywczy, bez usuwania z niej niezbędnych organizmowi minerałów. Biorąc pod uwagę ten fakt, w połączeniu z uzyskiwaną jakością przefiltrowanej wody i prędkością jej filtrowania, innym systemom grawitacyjnego filtrowania wody trudno jest równać się z tą wydajnością.


System Crown Berkey® w skrócie / Porównanie wersji

 • Idealnie nadaje się dla bardzo dużych grup i rodzin, ale przede wszystkim do restauracji, hoteli, zakładów pracy itp.
 • Jest dostępny w konfiguracjach z 2, 4, 6 lub 8 elementami filtrującymi Black Berkey®.
 • Komory systemu oraz jego pokrywa wykonane są z wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej AISI 304
 • Wyposażony w zbiornik do magazynowania wody o pojemności 22,7 litrów
 • Górna komora po odwróceniu wpasowuje się w komorę dolną i przy transporcie system mierzy tylko 50 cm
 • Najbardziej odpowiedni do codziennego użytku dla 6-12 i więcej osób
 • Wydajność filtrowania:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 22 700 litrów
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 45 400 litrów
  • z 6 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 68 100 litrów
  • z 8 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 90 800 litrów
 • Prędkość filtrowania*:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 24,6 litrów na godzinę
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 49,2 litrów na godzinę
  • z 6 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 73,8 litrów na godzinę
  • z 8 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 98,4 litrów na godzinę
 • W dolnej komorze można zainstalować odpowiednio 2, 4, 6 lub 8 dodatkowych filtrów Berkey PF-2™ Anty-Fluor/-Arsen

* Prędkość filtrowania obliczona przy górnej komorze systemu Crown Berkey® wypełnionej po brzeg. Natężenie przepływu maleje wraz ze spadkiem poziomu wody w górnej komorze.


Zawartość zestawu Crown Berkey®

 • Obudowa Crown Berkey® (górna i dolna komora oraz pokrywa z polerowanej stali nierdzewnej AISI 304 + uchwyt pokrywy wraz z podkładką i śrubką)
 • 2, 4, 6 lub 8 elementów filtrujących Black Berkey® - w ilości zgodnie z wybraną konfiguracją
 • Kranik - zgodnie z wybraną konfiguracją: standardowy, ze stali nierdzewnej lub ze wskaźnikiem poziomu wody
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancja w języku polskim realizowana w Polsce

Do systemów Crown Berkey® w konfiguracji z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączanych jest dodatkowo 6 zatyczek wolnych otworów górnej komory.
Do systemów Crown Berkey® w konfiguracji z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 4 zatyczki wolnych otworów górnej komory.
Do systemów Crown Berkey® w konfiguracji z 6 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 2 zatyczki wolnych otworów górnej komory.
Zestaw Crown Berkey® w konfiguracji z 8 elementami filtrującymi Black Berkey® nie wymaga / nie zawiera zatyczek.
Zatyczki wolnych otworów są również do nabycia osobno, w dziale AKCESORIA BERKEY.


Faktury wysyłane są drogą elektroniczną w terminie 7 dni od momentu realizacji zamówienia.


Komory ze stali nierdzewnej systemu Crown Berkey® zostały wyprodukowane w USA z części wykonanych w USA oraz importowanych.
Elementy filtrujące Black Berkey® zostały w całości wyprodukowane w USA.

Opinie

Oceń 
2019-01-30

Pacjenci nie mogą się nachwalić

Filtr Crown Berkey sprawdził się idealnie w naszej klinice stomatologicznej. Wybrałam wersję z dwoma czarnymi filtrami i jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego nabytku - a nasi pacjenci bardzo chwalą sobie smak wody..
Polecam ten wydajny model dla średnich i dużych placówek medycznych.

 • 2 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
Napisz opinię
Dystrybutor filtrujący wodę Crown Berkey

Dystrybutor filtrujący wodę Crown Berkey

Czysta, tania woda dla gastronomii. Poznaj Crown Berkey™

Dystrybutor grawitacyjny skutecznie filtrujący wodę w ilościach potrzebnych w gastronomii. Komora 22,7l. Filtracja do 98l/h. Wydajność filtrów do 90000l.

Produkty powiązane