System filtracji wody Imperial Berkey

Wydajny dystrybutor filtrujący wodę dla hoteli i zakładów pracy

Niespotykana skuteczność filtracji, niezależność poprzez brak przyłączy, 2 lata gwarancji na filtry. Te właśnie cechy i wiele innych łączy w sobie Imperial Berkey®.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny

3 960 zł

-999 zł

4 959 zł

Możesz ulepszyć ten system w promocyjnej cenie

Opis

Pojemność dolnej komory17 l
Wysokość/średnica66cm / 26cm
Zalecana ilość domowników4-8

Więcej informacji


Opis produktu

Filtr wody Imperial Berkey® przeznaczony jest dla dużych rodzin, do biur, kancelarii, gabinetów, poczekalni etc. oraz dla małej gastronomii. Dzięki bardzo pojemnej komorze na przefiltrowaną wodę o pojemności 17 l potrafi on przy codziennym użytkowaniu z powodzeniem zaspokoić zapotrzebowanie na wodę pitną dla 4-8 i więcej osób.

To niezwykle skuteczne urządzenie oczyszcza do postaci wyśmienitej jakościowo wody pitnej zarówno wodę z miejskiej sieci wodociągowej czy studni, jak i wodę surową, pochodzącą z takich źródeł jak jeziora, strumienie, stawy czy inne zbiorniki wody stojącej, deszczówkę, a nawet wodę ze zwykłej kałuży. Doskonale nadaje się do codziennego użytku domowego, jak również jako wyposażenie firm czy instytucji. Będzie też użyteczny wszędzie tam, gdzie prąd, ciśnienie wody lub zwykła woda pitna mogą być niedostępne.

Sercem systemów Berkey® są elementy filtrujące Black Berkey®. Dzięki użytym do ich produkcji materiałom i zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w której są wykonane, elementy filtrujące Black Berkey® charakteryzują się dużą trwałością, wydajnością oraz potwierdzoną przez liczne badania i testy skutecznością, oraz, co bardzo ważne, nie tracą swych właściwości wraz z upływem czasu. Tym samym ich wymiana konieczna jest dopiero wtedy, gdy przefiltrowana zostanie graniczna dla nich ilość wody, nie zaś bezwarunkowo po upływie miesiąca czy roku.


Przy średnim zapotrzebowaniu na jeden zbiornik wody dziennie (17 l), Imperial Berkey® z 2 elementami Black Berkey® jest w stanie zapewnić czystą wodę bez konieczności wymiany elementów filtrujących przez ponad 3,5 roku!


Filtr Imperial Berkey® z dwoma elementami filtrującymi Black Berkey® pozwala na uzyskanie do 22 700 litrów czystej wody pitnej - bez konieczności wymiany filtrów na nowe. Rozbudowa systemu do 4 elementów filtrujących Black Berkey® pozwala na przefiltrowanie do 45 400, a do 6 elementów - do 68 100 litrów wody. Biorąc pod uwagę cenę zestawu daje to koszt od 5 do 7 gr./litr. Po wymianie elementów filtrujących na nowe, koszt uzyskania 1 litra wody pitnej to zaledwie 2,5 grosza za litr.

Wyposażony w elementy filtrujące Black Berkey®, system Imperial Berkey® usuwa m.in. wirusy, bakterie chorobotwórcze, zawarte w wodzie farmaceutyki, cysty i pasożyty oraz adsorbuje szkodliwe substancje chemiczne, takie jak herbicydy, pestycydy, rozpuszczalniki organiczne, radon 222, chrom 6-wartościowy, trihalogenometany i wiele, wiele innych coraz powszechniej występujących w wodzie zanieczyszczeń. Usuwa on również całkowicie, lub redukuje do ilości często nie wykrywalnych przez laboratoria zawarte w wodzie azotany, szkodliwe dla zdrowia minerały nieorganiczne i metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć, jak również zły kolor, smak i zapach wody.


Przy prędkości filtrowania wody do 20,8 l/h Imperial Berkey® z zaledwie 2 elementami Black Berkey® może przefiltrować prawie 500 litrów wody na dobę!


Filtr Imperial Berkey® jest tak efektywny, że można za jego pomocą odfiltrować z wody czerwony barwnik spożywczy, bez usuwania z niej niezbędnych organizmowi minerałów. Biorąc pod uwagę ten fakt, w połączeniu z uzyskiwaną jakością przefiltrowanej wody i prędkością jej filtrowania, innym systemom grawitacyjnego filtrowania wody trudno jest równać się z tą wydajnością.


System Imperial Berkey® w skrócie / Porównanie wersji

 • Idealnie nadaje się do domu dla dużych rodzin, a także do biur, kancelarii, gabinetów, poczekalni czy dla małej gastronomii
 • Jest dostępny w konfiguracjach z 2, 4 i 6 elementami filtrującymi Black Berkey®.
 • Komory systemu oraz jego pokrywa wykonane są z wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej AISI 304
 • Wyposażony w zbiornik do magazynowania wody o pojemności 17 litrów
 • Górna komora po odwróceniu wpasowuje się w komorę dolną i przy transporcie system mierzy tylko 43,5 cm
 • Najbardziej odpowiedni do codziennego użytku dla 4-8+ osób
 • Wydajność filtrowania:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 22 700 litrów
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 45 400 litrów
  • z 6 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 68 100 litrów
 • Prędkość filtrowania*:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 20,8 litrów na godzinę
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 41,6 litrów na godzinę
  • z 6 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 62,5 litrów na godzinę
 • W dolnej komorze można zainstalować odpowiednio 2, 4 lub 6 dodatkowych filtrów Berkey PF-2™ Anty-Fluor/-Arsen

* Prędkość filtrowania obliczona przy górnej komorze systemu Imperial Berkey® wypełnionej po brzeg. Natężenie przepływu maleje wraz ze spadkiem poziomu wody w górnej komorze.


Zawartość zestawu Imperial Berkey®

 • Obudowa Imperial Berkey® (górna i dolna komora oraz pokrywa z polerowanej stali nierdzewnej AISI 304 + uchwyt pokrywy wraz z podkładką i śrubką)
 • 2, 4 lub 6 elementów filtrujących Black Berkey® - zgodnie z wybraną konfiguracją
 • Kranik - zgodnie z wybraną konfiguracją: standardowy, ze stali nierdzewnej lub ze wskaźnikiem poziomu wody
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancja w języku polskim realizowaną w Polsce

Do systemów Imperial Berkey® w konfiguracji z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 4 zatyczki wolnych otworów górnej komory.
Do systemów Imperial Berkey® w konfiguracji z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 2 zatyczki wolnych otworów górnej komory.
Zestaw Imperial Berkey® w konfiguracji z 6 elementami filtrującymi Black Berkey® nie wymaga / nie zawiera zatyczek.
Zatyczki wolnych otworów są również do nabycia osobno, w dziale AKCESORIA BERKEY.


Faktury wysyłane są drogą elektroniczną w terminie 7 dni od momentu realizacji zamówienia.


Komory ze stali nierdzewnej systemu Imperial Berkey® zostały wyprodukowane w USA z części wykonanych w USA oraz importowanych.
Elementy filtrujące Black Berkey® zostały w całości wyprodukowane w USA.

Opinie

Napisz opinię
System filtracji wody Imperial Berkey

System filtracji wody Imperial Berkey

Wydajny dystrybutor filtrujący wodę dla hoteli i zakładów pracy

Niespotykana skuteczność filtracji, niezależność poprzez brak przyłączy, 2 lata gwarancji na filtry. Te właśnie cechy i wiele innych łączy w sobie Imperial Berkey®.

Produkty powiązane