Filtr prysznicowy / wannowy Berkey®

Prysznicowy filtr wody BERKEY to bardzo wydajny filtr wody bieżącej o wydajności 75 000 litrów.

Zastosowany w kabinie prysznicowej lub wannie skutecznie usuwa większość obecnego w wodzie wolnego chloru, siarkowodoru, kamienia i tlenku żelaza (rdza), jak również wszelkiego rodzaju obce zapachy.

Filtr pracuje w szerokim zakresie temperatur - maksymalna temperatura to prawie 49 °C.

Więcej szczegółów

639 zł

Więcej informacji

Dlaczego filtr prysznicowy Berkey?

Podczas brania prysznica chlor może występować w stanie ciekłym lub gazowym. Przy wyższych temperaturach wody, w zamkniętej kabinie prysznicowej, wolny chlor zmienia swój stan z ciekłego w gazowy, po czym odparowuje, a następnie jest wdychany.

Odkąd chlorowanie jest od dawna przyjętą przez przedsiębiorstwa wodociągowe praktyką stosowaną do dezynfekcji wody pitnej, konsumenci świadomi są korzyści zdrowotnych płynących z picia filtrowanej wody. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy z faktu, iż 50% dziennej ekspozycji na chlor znajduje się właśnie pod prysznicem. Dlatego też filtrowanie wody z prysznica jest równie ważne, jak filtrowanie wody pitnej.

Dla zdrowia i urody

Z udokumentowanych badań naukowych wynika, że długie, gorące prysznice stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. W zamkniętych kabinach prysznicowych, zawarty w wodzie chlor pod wpływem temperatury zmienia postać z płynnej w gazową i jest przez nas wdychany. Dodatkowo, mimo iż w mniejszym stopniu, wchłaniany jest również przez skórę.

Istnieje też bezpośredni związek pomiędzy absorpcją i wdychaniem chloru pod prysznicem, z podwyższonym ryzykiem wywoływania chorób i/lub dolegliwości. Kąpiel w chlorowanej wodzie może także powodować nasilenie się objawów już posiadanych schorzeń, takich jak astma i egzema. Oprócz korzyści zdrowotnych filtrowania wody do kąpieli, istnieją również korzyści kosmetyczne. Objawami kontaktu z chlorowaną wodą pod prysznicem są m.in. sucha i / lub łuszcząca się skóra, suche łamliwe włosy i czerwone podrażnione oczy. Filtrowanie wody z prysznica zmniejsza lub całkowicie eliminuje te objawy.

Zasada działania

Przy użyciu opatentowanej mieszanki wysokiej czystości siarczku wapnia, miedzi i cynku, filtr prysznicowy Berkey działa na podobnej zasadzie jak katalizator w samochodzie. Podczas filtrowania wody prysznicowej wolny chlor przekształca się nieszkodliwy chlorek sodu. Naukowa nazwa dla tej reakcji chemicznej jest znana jako "redukcja-utlenienie", powszechnie znana jako Redox. Reakcja redox może być bardzo złożona chemicznie. Podczas reakcji redox elektrony przenoszone są między cząsteczkami, tworząc nowe elementy. Na przykład, gdy wolny chlor jest w kontakcie z wkładem filtrującym, zmienia się on w chlorek rozpuszczalny w wodzie. Reakcja ta zmienia wolny chlor w większe cząsteczki chlorku. Są one wtedy zbyt duże, aby mogły wyparować lub mogły być absorbowane przez skórę i nie stwarzając zagrożenia spływają do odpływu wody. Aby odparować, tak duża cząsteczka wymagałaby więcej energii (ciepła), niż jest w stanie oddać podgrzewacz wody przy maksymalnej temperaturze, na jaką pozwalają standardy, a także aby być wchłonięta przez skórę.

Wkład filtra prysznicowego Berkey działa zarówno przy prysznicu w zimnej jak i gorącej wodzie do 49 °C.

Najlepszą wydajność filtra prysznicowego Berkey uzyskuje się, używając go w instalacji wodnej o ciśnieniu nie wyższym nisz 4,1 bar (60 PSI), czyli przy przepływie wody nie wyższym niż 9,4 litra / minutę.

Niespotykana wydajność

Filtr prysznicowy Berkey usuwa większość obecnego w wodzie chloru. Usunięcie chloru z naszych pryszniców jest tak samo ważne, jak usunięcie go z naszej wody pitnej. Uważa się, że w trakcie brania jednego prysznica przyjmujemy tyle samo, a nawet więcej chloru, niż pijąc przeciętną dzienną ilość tej samej jakości wody.

Ulepszony filtr prysznicowy Berkey zwykle starcza na przefiltrowanie ponad 75 000 wody (20 000 galonów) lub użytkowanie przez rok, w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Berkey Shower Filter zawiera nowy, ulepszony wkład filtrujący wodę prysznicową, który jest bardzo skuteczny w redukcji wolnego chloru, siarkowodoru, kamienia i tlenku żelaza (rdza), jak również wszelkiego rodzaju obcych zapachów.

Przeznaczenie i cechy produktu

 • Przeznaczony do instalacji w kabinie prysznicowej lub w celu podłączenia do baterii wannowej
 • Budowa filtra gwarantuje równomierne rozprowadzenie wody w całym wkładzie
 • Łatwy montaż / demontaż
 • Dostępny również jako komplet z głowicą prysznicową
 • Zmniejsza absorpcję chemiczną i wdychanie oparów wolnego chloru, siarkowodoru i innych szkodliwych substancji
 • Można stosować zarówno z zimną jak i z ciepłą wodą (do 49 °C)
 • Zmniejsza uszkodzenia włosów i skóry wywoływane przez wolny chlor i siarkę
 • Eliminuje z wody zanieczyszczenia i zapachy
 • Nie zawiera Bisfenolu A (BPA)
 • Średnica elementu filtrującego: ok. 7 cm (odległość od środka gwintu do wanny/ściany powinna mieć nie niej niż 3,5 cm)
 • Całkowita długość elementu filtrującego: ok. 12,5 cm
 • Gwint WLOTU wody (instalacja do baterii wannowej/prysznicowej): wewnętrzny
 • Gwint WYLOTU wody (instalacja węża prysznicowego): zewnętrzny

Zawartość zestawu

 • Prysznicowy filtr wody Berkey Shower Filter o wydajności do 75 000 litrów
 • Złącze/przejściówka (gwint wewnętrzny z obu stron), do przyłączenia filtra w odwrotnym kierunku w przypadku spadku drożności lub zapchania
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancja w języku polskim realizowana w Polsce

Opinie

Oceń 
2022-02-10

Świetny filtr

Rozwiązał wszelkie problemy skórne.

  Oceń 
  2018-01-10

  Zdumiewająca poprawa!

  Jestem mieszkańcem małego miasta, w którym woda dostarczana do domu jest na naprawdę niskim poziomie. Od lat borykałem się z siarkowym zapachem ciepłej wody i jej niezadowalającej czystości. Zanim zakupiłem filtr prysznicowy Berkey, byłem prawie pewien, że nie będę w stanie pozbyć się problemu tak niskim kosztem. Na początku byłem sceptyczny i myślałem, że jest to gadżet o niskiej skuteczności, lecz zaraz po instalacji (bardzo prostej), pojawiły się efekty!!! Woda niemalże natychmiast straciła swój siarczysty smród i chlorowy posmak! Byłem strasznie zdziwiony, że tak prosty trick mógł odmienić to jak niechętnie brałem prysznic w tej wodzie. Nie na tym się skończyło. Jestem posiadaczem tego systemu od ponad dwóch miesięcy, a zauważyłem znaczne poprawienie się gładkości skóry. Zawsze miałem suche ręce co zmuszało mnie do używania kremów nawilżających każdej maści. Ten problem też zniknął! Poza tym moje włosy dużo mniej się przetłuszczają i są przy tym bardziej gładkie i sprężyste. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nieprzyjemnym zapachem wody, czy wyżej wymienionymi objawami - nie ma lepszego rozwiązania. Za tą cenę? Kupiłbym go jeszcze 10000 razy i polecam gorąco ten produkt!

  • 3 użytkowników uznało tą opinię za pomocną

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię
  Filtr prysznicowy / wannowy Berkey®

  Filtr prysznicowy / wannowy Berkey®

  Prysznicowy filtr wody BERKEY to bardzo wydajny filtr wody bieżącej o wydajności 75 000 litrów.

  Zastosowany w kabinie prysznicowej lub wannie skutecznie usuwa większość obecnego w wodzie wolnego chloru, siarkowodoru, kamienia i tlenku żelaza (rdza), jak również wszelkiego rodzaju obce zapachy.

  Filtr pracuje w szerokim zakresie temperatur - maksymalna temperatura to prawie 49 °C.

  Produkty powiązane