Butelka filtrująca wodę Sport Berkey

Czysta woda pitna - gdziekolwiek jesteś!

Wykonana z polimeru klasy medycznej butelka filtrująca Sport Berkey® to niezastąpiony atrybut każdego ucznia, sportowca, czy podróżnika.

Zainstalowany już w butelce filtr wymienny zapewni do 160 napełnień wodą ze stawu, rzeki, studni, czy deszczówką i aż do 640 napełnień wodą kranową!

Mobilność i niezrównana skuteczność filtracji.
Oto SPORT BERKEY®.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny w magazynie

450 zł

-45 zł

495 zł

Więcej informacji

Butelka do filtrowania wody

 

Przenośna butelka filtrująca Sport Berkey® o pojemności ok. 650 ml jest trwała, poręczna i wygodna. Jest idealna do użytku w podróży, podczas biwakowania, ćwiczeń, wyjazdów z plecakiem czy na rowerze, ale także nieodzowna na spacerach, czy treningach.

Do tego używanie butelki filtrującej Sport Berkey® jest bardzo proste. Należy odkręcić pokrywę butelki z filtrem, do butelki nalać wodę, z powrotem przykręcić pokrywę z filtrem - i gotowe! Teraz wystarczy przesunąć znajdującą się na pokrywie osłonę ustnika odsłaniając go — i lekko ściskając butelkę delektować się wolną od zanieczyszczeń, krystalicznie czystą, witalną i rzeźką wodą pitną.

Aby woda przenikła przez filtr do ustnika, butelkę za kazdym razem należy nieznacznie ścisnąć. Pomimo jednak, iż czynność ta na przestrzeni czasu powtarzana będzie wielokrotnie, nie obawiaj się - wykonana w 100% z wolnego od BPA, nieługującego polimeru klasy medycznej LDPE #4 butelka filtrująca Sport Berkey® nie odkształci się, ani nie pęknie. Na podstawie długotrwałych testów wytrzymałościowych ocenia się, że przy typowym użytkowaniu odporność butelki filtrującej Sport Berkey® na ściskanie wynosi około 50 lat!

Zastosowany w butelce filtrującej Sport Berkey®, wydajny, wymienny element filtrujący przeznaczony jest do usuwania lub niemal całkowitej redukcji toksycznych chemikaliów, metali ciężkich, chloru, lotnych związków organicznych, trihalometanów, detergentów, pestycydów, herbicydów, chlorków, farmaceutyków, produktów na bazie ropy naftowej, nieprzyjemnych smaków i zapachów, mułu, osadów, oraz wielu innych — łącznie ponad 240 skutecznie przebadanych związków chemicznych, zanieczyszczeń i zagrożeń.

Tak spektakularne efekty filtracji osiągnięto dzięki zastosowaniu w butelce filtrującej Sport Berkey® filtra wykonanego z tych samych komponentów i o takiej samej strukturze, co bezkonkurencyjne elemeny filtrujące Black Berkey®, użyte w stacjonarnych systemach Berkey®.

Wyjątkowa jest również wydajność* elementu filtrującego butelki Sport Berkey®, która wynosi:

  • dla miejskiej wody kranowej: ~ 640 napełnień
  • dla surowej i nieoczyszczonej wstępnie wody (np. ze stawu, z jeziora, czy deszczówki) ~ 160 napełnień

* Należy pamiętać, że ze względu na odmienną jakość i stopień zanieczyszczenia wody w różnych regionach, rzeczywista wydajność filtra może odbiegać od podanych wyżej wartości.

Pomimo, iż ani sam filtr, ani też butelka filtrująca Sport Berkey® nie posiadają wskaźnika ilości przefiltrowanej wody, rozpoznanie momentu, w którym potrzebna będzie wymiana filtra jest bardzo intuicyjne. Gdy zbliżać się będzie graniczna dla filtra ilość napełnień, pomimo ściskania butelki woda przedostawać będzie się do ustnika z coraz większym oporem, utrudniając jej spożycie. Będzie to jednoznaczny sygnał, że filtr powinien zostać wymieniony na nowy.

Filtr butelki filtrującej Sport Berkey® jest również bezobsługowy, co oznacza, że nie wymaga okresowej konserwacji ani czyszczenia.

Ważne podczas używania butelki Sport Berkey®

  • Nie wolno dopuścić do zamarznięcia butelki Sport Berkey® ani wkładać jej do kuchenki mikrofalowej, a także napełniać jej ciepłą wodą, gdy wewnątrz znajduje się element filtrujący.
  • Nie należy przechowywać napełnionej butelki na boku lub do góry nogami, ponieważ woda może wydostawać się przez zawór odpowietrzający.

Zawartość opakowania

  • Butelka filtrująca Sport Berkey®
  • Filtr butelki filtrującej Sport Berkey® (zainstalowany w butelce)
  • Oryginalne opakowanie Berkey®
  • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
  • Gwarancja w języku polskim realizowana w Polsce

Faktury wysyłane są drogą elektroniczną, z reguły w terminie 7 dni od momentu realizacji zamówienia.

Butelka filtrująca wodę Sport Berkey®

Wędrówka górskim szlakiem, spływ kajakowy, biwak nad jeziorem czy wypełniony po brzegi plan dnia w mieście — to bez znaczenia, gdzie jesteś. Twój organizm zawsze potrzebuje cennego nawodnienia, w czym pomoże Ci butelka filtrująca Sport Berkey®. Dzięki skutecznemu filtrowi, z butelki filtrującej Sport Berkey® możesz pić wodę pochodzącą z kranu, ale też, bez obaw o zatrucie czy zakażenie, wodę ze stawu, jeziora, czy deszczówkę. Sprawdź, dlaczego warto mieć ją zawsze przy sobie — w podróży oraz w mieście.

Po co mi butelka na wodę z filtrem?

Z pewnością zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na wydatek, jakim jest zakup butelki do filtrowania wody. Załóżmy dla przykładu, że półlitrowa butelka wody lepszej jakości, w sklepie kosztuje 2 zł. Butelka Sport Berkey® ma pojemność nieznacznie większą, bo 650 ml, jednak jeden filtr wystarczy nawet na 640 napełnień wodą z kranu. Za taką samą ilość wody w jednorazowych plastikowych butelkach ze sklepu musielibyśmy zapłacić 1280 zł. Liczby nie kłamią — w tej kwocie zmieściłyby się prawie 3 nowe butelki Sport Berkey®, lub butelka z filtrem i 3 filtry wymienne!. Robi wrażenie, prawda? To jednak nie koniec, bo dzięki butelce na wodę z filtrem wykorzystującym tę samą technologię filtracji, co Black Berkey®, możesz także czerpać wodę pitną ze źródeł, które normalnie nie są zdatne do picia (stawy, jeziora, strumienie, zbiorniki na deszczówkę), a tym samym nawet na górskie wycieczki czy biwaki nie musisz nosić ze sobą wody ze sklepu.

Butelka do filtrowania wody w mieście, nad jeziorem i gdzie tylko zechcesz

Filtry używane w butelkach popularnych marek są w stanie przefiltrować około 150 litrów wody. Filtr w butelce Sport Berkey® wystarczy na ponad 400 litrów wody z kranu (odpowiednio mniej w przypadku wody gorszej jakości, np. ze stojącego zbiornika). Warto ją mieć przede wszystkim ze względu na oszczędności w porównaniu do kupowania wody butelkowanej, ale również z naszej troski o środowisko naturalne, do którego trafiać będzie mniej plastikowych odpadów. To wreszcie dostęp do pitnej wody niezależnie od tego, gdzie jesteś — na siłowni, w galerii handlowej, w pracy, na wakacjach nad jeziorem. W każdym miejscu możesz napełnić butelkę Sport Berkey® i pić czystą, świeżą wodę pozbawioną szkodliwych zanieczyszczeń.

Jeżeli nadal masz pytania - chętnie na nie odpowiemy!
Napisz do nas TUTAJ lub zadzwoń do naszego doradcy: 576 BERKEY (576 237539)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.

Napisz opinię
Butelka filtrująca wodę Sport Berkey

Butelka filtrująca wodę Sport Berkey

Czysta woda pitna - gdziekolwiek jesteś!

Wykonana z polimeru klasy medycznej butelka filtrująca Sport Berkey® to niezastąpiony atrybut każdego ucznia, sportowca, czy podróżnika.

Zainstalowany już w butelce filtr wymienny zapewni do 160 napełnień wodą ze stawu, rzeki, studni, czy deszczówką i aż do 640 napełnień wodą kranową!

Mobilność i niezrównana skuteczność filtracji.
Oto SPORT BERKEY®.

Produkty powiązane