System filtrujący wodę Berkey Light

Lekki i przenośny system filtrujący bez przyłączy. Berkey Light®

System filtrujący Berkey Light® to pojemna komora na przefiltrowaną wodę, niezwykła skuteczność i wydajność elementów filtrujących i wyjątkowy design.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny

2 880 zł

-999 zł

3 879 zł

Możesz ulepszyć ten system w promocyjnej cenie

Opis

Pojemność dolnej komory10,4 l
Wysokość/średnica67cm / 23cm
Zalecana ilość domowników2-5

Więcej informacji


Opis produktu

Nowoczesny, grawitacyjny filtr wody Berkey Light® już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród innych zestawów Berkey® swym wyjątkowym designem. Ten wydajny system doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze, jednak dzięki swej ultralekkiej, przezroczystej konstrukcji znajdzie również zastosowanie jako filtr przenośny we wszelkich aktywnościach na wolnym powietrzu poza domem, czy to w ogrodzie, na campingu, czy w podróży. Dzięki pojemnej komorze na przefiltrowaną wodę o pojemności 10,4 l potrafi on z powodzeniem zaspokoić całodzienne zapotrzebowanie na wodę pitną dla rodziny czy grupy do 5 osób.

Pod względem wydajności oraz skuteczności filtrowania wody, Berkey Light® nie ustępuje pozostałym systemom Berkey®, zastosowano w nim bowiem dokładnie te same elementy filtrujące Black Berkey®.

Dzięki elementom filtrującym Black Berkey® dołączonym do zestawu Berkey Light® z wody usuwane są m.in. wirusy, bakterie chorobotwórcze, zawarte w wodzie farmaceutyki, cysty i pasożyty oraz adsorbuje szkodliwe substancje chemiczne, takie jak herbicydy, pestycydy, rozpuszczalniki organiczne, radon 222, chrom 6-wartościowy, trihalogenometany i wiele, wiele innych coraz powszechniej występujących w wodzie zanieczyszczeń. Jego filtry usuwają również całkowicie, lub redukują do ilości często nie wykrywalnych przez laboratoria zawarte w wodzie azotany, szkodliwe dla zdrowia minerały nieorganiczne i metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć. Usuwane są też oczywiście zły kolor, smak i zapach wody.


System Berkey Light® w skrócie

 • Nadaje się użytku domowego oraz biura, ale doskonale sprawdzi się również podczas wszelkich aktywności na wolnym powietrzu poza domem - w ogrodzie, na campingu, czy w podróży, a także w przypadkach, gdy dostęp do wody pitnej jest utrudniony bądź niemożliwy
 • Jest dostępny w konfiguracjach z 1, 2 i 4 elementami filtrującymi Black Berkey®
 • Komory systemu oraz jego podstawa wykonane są ze specjalnego, nie ługującego i nie zawierającego BPA/BPS tworzywa, które nie uwalnia do wody obcych zapachów, smaków, związków czy substancji
 • Wyposażony w zbiornik do magazynowania wody o pojemności 10,4 litra
 • Najbardziej odpowiedni do codziennego użytku dla 3-5 osób
 • Wydajność filtrowania:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 22 700 litrów
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 45 400 litrów
 • Prędkość filtrowania*:
  • z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 15,1 litrów na godzinę
  • z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® - do 30,2 litrów na godzinę
 • W dolnej komorze można zainstalować odpowiednio 2 lub 4 dodatkowe filtry Berkey PF-2™ Anty-Fluor/-Arsen

* Prędkość filtrowania obliczona przy górnej komorze systemu Berkey Light® wypełnionej po brzeg. Natężenie przepływu maleje wraz ze spadkiem poziomu wody w górnej komorze.


Zawartość zestawu Berkey Light®

 • Obudowa systemu Berkey Light® (górna i dolna komora oraz podstawa) wykonane z nie zawierającego BPA/BPS co-polyesteru oraz czapa nakrywająca górnej komory
 • 2 lub 4 elementy filtrujące Black Berkey® - zgodnie z wybraną konfiguracją
 • Kranik Berkey® dla systemu Berkey Light®
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancja w języku polskim realizowana w Polsce

Do systemów Berkey Light® w konfiguracji z 2 elementami filtrującymi Black Berkey® dołączane są dodatkowo 2 gumowe zatyczki wolnych otworów górnej komory.
Zestaw Berkey Light® w konfiguracji z 4 elementami filtrującymi Black Berkey® nie wymaga / nie zawiera zatyczek.


Faktury wysyłane są drogą elektroniczną w terminie 7 dni od momentu realizacji zamówienia.


Wszystkie części systemów Berkey Light® oraz elementy filtrujące Black Berkey® zostały wyprodukowane i zmontowane w USA.

Opinie

Oceń 
2019-03-07

Genialny wynalazek

Nasz Berkey Light z dwoma czarnymi filtrami i dodatkowymi filtrami anty fluorkowymi na co dzień służy nam w domu i jesteśmy z niego super zadowoleni. Nasze dzieci uwielbiają smak przefiltrowanej przez Berkey wody a noszenie przeze mnie zgrzewek wody ze sklepu odeszło w niepamięć. Wszystko co w domu gotujemy, też gotujemy juz na tej wodzie, co przy naszym wcześniejszym, 1,5 litrowym dzbanku było nie do ogarnięcia. W tym roku planujemy zabrać nasz nowy nabytek na urlop, a wcześniej przyda się pewnie w ogrodzie na grilu. Do tego święty spokój z wymianą filtrów. Genialny wynalazek ;)

 • 1 użytkowników uznało tą opinię za pomocną
Napisz opinię
System filtrujący wodę Berkey Light

System filtrujący wodę Berkey Light

Lekki i przenośny system filtrujący bez przyłączy. Berkey Light®

System filtrujący Berkey Light® to pojemna komora na przefiltrowaną wodę, niezwykła skuteczność i wydajność elementów filtrujących i wyjątkowy design.

Produkty powiązane