​Filtr prysznicowy Berkey® z głowicą prysznicową

Prysznicowy filtr wody Berkey Shower® to urządzenie klasy Hi-End o wydajności 75 000 litrów.

Zastosowany w kabinie prysznicowej lub wannie skutecznie usuwa większość obecnego w wodzie wolnego chloru, siarkowodoru, kamienia i tlenku żelaza (rdza), jak również wszelkiego rodzaju obce zapachy.

Filtr pracuje w szerokim zakresie temperatur - maksymalna temperatura to prawie 49 °C.

Więcej szczegółów

Produkt chwilowo niedostępny

792 zł

Więcej informacji

Dlaczego filtr prysznicowy Berkey®?

Podczas brania prysznica chlor może występować w stanie ciekłym lub gazowym. Przy wyższych temperaturach wody, w zamkniętej kabinie prysznicowej, wolny chlor zmienia swój stan z ciekłego w gazowy, po czym odparowuje, a następnie jest wdychany.

Odkąd chlorowanie jest od dawna przyjętą przez przedsiębiorstwa wodociągowe praktyką stosowaną do dezynfekcji wody pitnej, konsumenci świadomi są korzyści zdrowotnych płynących z picia filtrowanej wody. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy z faktu, iż 50% dziennej ekspozycji na chlor znajduje się właśnie pod prysznicem. Dlatego też filtrowanie wody z prysznica jest równie ważne, jak filtrowanie wody pitnej.

Dla zdrowia i urody

Z udokumentowanych badań naukowych wynika, że długie, gorące prysznice stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. W zamkniętych kabinach prysznicowych, zawarty w wodzie chlor pod wpływem temperatury zmienia postać z płynnej w gazową i jest przez nas wdychany. Dodatkowo, mimo iż w mniejszym stopniu, wchłaniany jest również przez skórę.

Istnieje też bezpośredni związek pomiędzy absorpcją i wdychaniem chloru pod prysznicem, z podwyższonym ryzykiem wywoływania chorób i/lub dolegliwości. Kąpiel w chlorowanej wodzie może także powodować nasilenie się objawów już posiadanych schorzeń, takich jak astma i egzema. Oprócz korzyści zdrowotnych filtrowania wody do kąpieli, istnieją również korzyści kosmetyczne. Objawami kontaktu z chlorowaną wodą pod prysznicem są m.in. sucha i / lub łuszcząca się skóra, suche łamliwe włosy i czerwone podrażnione oczy. Filtrowanie wody z prysznica zmniejsza lub całkowicie eliminuje te objawy.

Zasada działania

Przy użyciu opatentowanej mieszanki wysokiej czystości siarczku wapnia, miedzi i cynku, filtr prysznicowy Berkey® działa na podobnej zasadzie jak katalizator w samochodzie. Podczas filtrowania wody prysznicowej wolny chlor przekształca się nieszkodliwy chlorek sodu. Naukowa nazwa dla tej reakcji chemicznej jest znana jako "redukcja-utlenienie", powszechnie znana jako Redox. Reakcja redox może być bardzo złożona chemicznie. Podczas reakcji redox elektrony przenoszone są między cząsteczkami, tworząc nowe elementy. Na przykład, gdy wolny chlor jest w kontakcie z wkładem filtrującym, zmienia się on w chlorek rozpuszczalny w wodzie. Reakcja ta zmienia wolny chlor w większe cząsteczki chlorku. Są one wtedy zbyt duże, aby mogły wyparować lub mogły być absorbowane przez skórę i nie stwarzając zagrożenia spływają do odpływu wody. Aby odparować, tak duża cząsteczka wymagałaby więcej energii (ciepła), niż jest w stanie oddać podgrzewacz wody przy maksymalnej temperaturze, na jaką pozwalają standardy, a także aby być wchłonięta przez skórę.

Wkład filtra prysznicowego Berkey® działa zarówno przy prysznicu w zimnej jak i gorącej wodzie do 49 °C.

Najlepszą wydajność filtra prysznicowego Berkey® uzyskuje się, używając go w instalacji wodnej o ciśnieniu nie wyższym nisz 4,1 bar (60 PSI), czyli przy przepływie wody nie wyższym niż 9,4 litra / minutę.

Niespotykana wydajność

Filtr prysznicowy Berkey® usuwa większość obecnego w wodzie chloru. Usunięcie chloru z naszych pryszniców jest tak samo ważne, jak usunięcie go z naszej wody pitnej. Uważa się, że w trakcie brania jednego prysznica przyjmujemy tyle samo, a nawet więcej chloru, niż pijąc przeciętną dzienną ilość tej samej jakości wody.

Ulepszony filtr prysznicowy Berkey® zwykle starcza na przefiltrowanie ponad 75 000 wody lub użytkowanie przez rok, w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Berkey Shower® zawiera nowy, ulepszony wkład filtrujący wodę prysznicową, który jest bardzo skuteczny w redukcji wolnego chloru, siarkowodoru, kamienia i tlenku żelaza (rdza), jak również wszelkiego rodzaju obcych zapachów.

Przeznaczenie i cechy produktu

 • Przeznaczony do instalacji w kabinie prysznicowej
 • Budowa filtra gwarantuje równomierne rozprowadzenie wody w całym wkładzie
 • Łatwy montaż wkładów wymiennych
 • Dostępny jako komplet z głowicą prysznicową, jak i jako wkład/filtr zamienny
 • Zmniejsza absorpcję chemiczną i wdychanie oparów
 • Można stosować zarówno z zimną jak i z ciepłą wodą (do 49 °C)
 • Zmniejsza uszkodzenia włosów i skóry wywoływane przez wolny chlor
 • Eliminuje z wody zanieczyszczenia i zapachy
 • Nie zawiera Bisfenolu-A (BPA)
 • Średnica elementu filtrującego: ok. 7 cm
 • Całkowita długość elementu filtrującego: ok. 12,5 cm
 • Gwint WLOTU wody (instalacja do baterii prysznicowej): wewnętrzny
 • Gwint WYLOTU wody (instalacja węża prysznicowego lub głowicy filtra): zewnętrzny

Zawartość zestawu

 • Prysznicowy filtr wody Berkey Shower® o wydajności do 75 000 litrów
 • Głowica prysznicowa z funkcją masażu
 • Złącze/przejściówka (gwint wewnętrzny z obu stron), do przyłączenia filtra w odwrotnym kierunku w przypadku spadku drożności lub zapchania
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Gwarancja w języku polskim realizowana w Polsce

Opinie

Napisz opinię
​Filtr prysznicowy Berkey® z głowicą prysznicową

​Filtr prysznicowy Berkey® z głowicą prysznicową

Prysznicowy filtr wody Berkey Shower® to urządzenie klasy Hi-End o wydajności 75 000 litrów.

Zastosowany w kabinie prysznicowej lub wannie skutecznie usuwa większość obecnego w wodzie wolnego chloru, siarkowodoru, kamienia i tlenku żelaza (rdza), jak również wszelkiego rodzaju obce zapachy.

Filtr pracuje w szerokim zakresie temperatur - maksymalna temperatura to prawie 49 °C.

Produkty powiązane