Jeśli należysz do grona osób, które nieco obawia się picia wody prosto z kranu – to słusznie! Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności co do tego, jaka jest jej czystość. Warto dbać o jakość tego, co spożywamy, dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego płyn z kranu przed spożyciem powinien być filtrowany, ponieważ często zawiera drobne zanieczyszczenia, a także pierwiastki takie jak fluor, który w większych ilościach może nam zaszkodzić.

Skąd fluor w wodzie?

Od połowy XX wieku w Stanach Zjednoczonych zaczęto dodawać ten pierwiastek do wody, a już kilka lat później to działanie przyjęło się również w Europie. Celem takiego zabiegu od początku było uzupełnienie niedoborów pierwiastka w organizmie. Jeśli jest stosowany w odpowiednich ilościach, ma wpływ na wzmacnianie szkliwa zębów i zapobieganie osteoporozie. Stąd możemy go znaleźć również paście do zębów.

Filtrowanie fluoru – dlaczego to konieczne?

Zgodnie ze współcześnie przeprowadzanymi badaniami, nadmiar tego pierwiastka może bardziej szkodzić niż jego lekki niedobór. Może przyczyniać się do problemów z koncentracją, szybkością reakcji i płodnością, a także powodować niedoczynność tarczycy i artretyzm. W związku z tym warto dbać o to, by nie przekroczyć jego stężenia w organizmie. Nie ryzykuj – zanim wypijesz kilka litrów wody z kranu w ciągu dnia, zadbaj o jej czystość.

Grawitacyjne filtry antyfluorowe

Jak skutecznie pozbyć się szkodliwego pierwiastka? Możesz to osiągnąć dzięki grawitacyjnym filtrom antyfluorowym. To rozwiązanie, które jest bardzo łatwe do zastosowania w każdym domu. Nie wymaga bowiem podłączenia do prądu ani sieci wodociągowej; filtr do wody Berkey możesz umieścić w dogodnym dla Ciebie miejscu. Tajemnicą jego działania jest proste przesączanie się wody. Wlej ją do górnej komory pojemnika, a ona dzięki grawitacji spłynie do komory dolnej przechodząc przez elementy filtrujące - u nas kryjące się pod nazwą Black Berkey. Wykonane są z opatentowanej kombinacji materiałów, dzięki czemu są w stanie oczyścić nie tylko "kranówkę" z fluoru, ale też "deszczówkę" z wszelkich zanieczyszczeń, bakterii i wirusów. Cały proces jest łatwy i szybki, a co najważniejsze - efektywny.