Za skuteczność filtracji w systemach Berkey® odpowiedzialne są elementy filtrujące Black Berkey®. Wykonane z opatentowanej kompozycji materiałów na bazie wysokiej jakości węgla z łupin orzecha kokosowego, elementy filtrujące Black Berkey® zawierają w sobie m.in. srebro, zapewniające samosterylizację filtrów, a przez to ich bardzo długą żywotność. Podstawa z gwintem oraz otworem, przez który przefiltrowana już woda przedostaje się do dolnego zbiornika zestawu, wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa wolnego od BPA.

 

Ze względu na chroniony patentem unikatowy skład elementów Black Berkey®, jego szczegóły oraz tajniki procesu wytwarzania są pilnie strzeżone. Ale to właśnie owa nie przypadkowa struktura mikroskopijnych porów tych filtrów oraz sposób, w jaki zanieczyszczona woda poddawana jest mikrofiltracji sprawiają, że każdy z nich może przefiltrować ponad 11 tysięcy litrów wody, oraz że nawet po latach nie tracą one swoich właściwości, przy zapewnieniu niespotykanej skuteczności filtrowania zanieczyszczeń, toksycznych chemikaliów, bakterii, wirusów i wielu innych zagrożeń mogących występować w wodzie.

 

Pomimo tak dużej skuteczności i wydajności, zarówno konstrukcyjnie, jak i pod kątem samej metody filtrowania wody (mikrofiltracja) elementy filtrujące Black Berkey® zbudowane w bardzo prosty sposób (patrz foto - element filtrujący Black Berkey® w przekroju wzdłużnym i poprzecznym).

 

 

Elementy filtrujące Black Berkey® wytwarzane są w całości w USA.